گرامر زبان انگلیسی

همه فراگیران و زبان آموزان از آغاز آموزش زبان انگلیسی می دانند که با مقوله گرامر سر و کار دارند و متاسفانه اکثر آنها از این مبحث شیرین و فوق کاربردی، غولی بی شاخ و دم می سازند و همواره از آن فراری هستند. اما باید به ضرس قاطع بگوییم که شما در گرامر زبان انگلیسی، با یکی از ساده ترین و راحت ترین گرامر ها در بین زبان ها رو در رو هستید. از جمله دلایلی که می توان برای ادعای بالا عنوان کرد این است که فقط کافی است یک جستجوی مختصر در زبان های دیگر همین سایت هشت زبانه خودمان، فرالن بزنید تا ببینید به چه ساختارها و استثناهای پیچیده ای نظیر جنسیت اسامی، صرف فعل، تطبیق دائمی صفت ها و اسامی در حالت های مذکر و مونث و … در زبان های خارجی دیگر رو در رو هستید که خوشبختانه اکثر آنها در فرایند آموزش گرامر زبان انگلیسی وجود ندارند و این کار را به مراتب راحت تر کرده است. ما در قواعد زبان انگلیسی با مقوله حرف تعریف (معرفه/نکره) رو در رو می شویم، اما با یکبار مطالعه صحیح آن، به راحتی آن را فرا خواهید گرفت و چون مقوله جنسیت اسامی را در این زبان نداریم به راحتی از پس آن بر خواهید آمد.

از دیگر موارد می توان به عدم وجود صرف فعل ها اشاره کرد. در گرامر زبان انگلیسی، خوشبختانه صرف فعل پیچیده مانند عربی، فرانسوی و دیگر زبان ها دیده نمی شود و نهایت تغییراتی که اعمال می کنیم اضافه کردن S سوم شخص به افعال در حال ساده و کاربرد has با افعال سوم شخص در زمان ماضی نقلی است که پس مطالعه گرامر آنها و یاد گرفتن فرمول صحیح این گرامر ها به راحتی می توانید جمله سازی کنید. اما دوست داران چند زبانه می دانند که مقوله صرف فعل و افعال حرکتی و غیر حرکتی در زبانهای دیگر چه مشقت و سختی برایشان در هنگام صحبت داشته است که زبان انگلیسی به دلیل نبود آنها، زبان بسیار آسان تری محسوب می شود. در قواعد زبان انگلیسی زمان های اصلی ما حال ساده (Simple Present)، گذشته، ساده (Simple Past) و آینده ساده هستند (Future) و زمان های فرعی دیگری نظیر حال استمراری (Present Continunous)، ماضی استمراری (Past Continuous)، ماضی نقلی ساده و استمراری (Present Perfect and Present Perfect Continuous) و ماضی بعید ساده و استمراری (Past Perfect and Past Perfect Continuous) و … داریم که با یادگیری صحیح فرمول های آنها به راحتی می توانید جمله سازی کنید و از پس هر ساختاری در هر بازه زمانی خودش بر آیید.

البته لازم به ذکر است وقتی وارد سطح Advance می شوید درگیر چالش های وسیع تر و گرامر های سخت تر و جزیی تری خواهید شد که خود چالشی زیبا تلقی می شود و نشان دهنده سطح سواد شماست ولی با داشتن گرامری متوسط و دانش لغات کافی هم می توانید گلیم خودتان را در بسیاری از مواقع و مکان ها از آب بیرون بکشید و موفق شوید اما برای قبولی در امتحانات بین المللی نظیر IELTS,TOEFLE,FCE,CAE,CPE,TTC,TKT,CELTA و … حتما باید دانش گرامری بسیار بالایی در صحبت و نوشتار از خود نشان دهید تا همگان را تحت تاثیر خود قرار دهید.

گرامر انگلیسی مهم تر است یا لغات؟

این سوال یکی از رایج ترین و پر شمارترین سوالات فراگیران است که با ذکر جوابی ورزشی و جالب به آن خواهیم پرداخت. تصور کنید شما گرامر انگلیسی را به خوبی بلدید و در آن دانش بالا و مطلوبی دارید. اینجا شما مانند یک مربی فوتبال با دانش به نظر می رسید که به دلیل دانستن ساختار های زیاد (تاکتیک) بازی را خوب بلد است و می داند کدام بازیکن (لغات) را کجا باید قرار دهد تا تیمش (speaking) نتیجه بگیرد. اکنون تصور کنید شما به اندازه یک دیکشنری لغت بلد هستید و گرامرتان ضعیف است. در این حالت شما مانند مربی هستید که بهترین بازیکنان را دارد ولی دریغ از کوچکترین تاکتیک و سبک بازی و نتیجه قطعا با شکست مواجه خواهد بود.

پس بهترین روش این است از همان ابتدا کنار دانش گرامری خود، سواد لغوی و واژگان خود را هم تقویت کنید و از هیچ کدام غافل نشوید تا در زمان مناسب از هر دو بهره ببرید و استفاده کنید.

تیم تخصصی و حرفه ای گرامر نویسان سایت فرالن در این صفحه برای شما مجموعه گرامر ها را جمع آوری کرده اند و در جزییات کامل و نحصر به فردی بر اساس به روز و کاملترین کتاب ها نظیر Micheal Swan ,Grammar in Use ,Betty Azar ,Oxford Grammar ,Cambridge Grammar و … مقالات فوق کاربردی و تخصصی برای شما نگارش کرده اند تا با مطالعه، مرور و فراگیری آنها گرامر زبان انگلیسی را یاد گرفته و هر جای ممکن بدون ترس از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است شدیدا توصیه می شود دروس و مقالات را جایی کپی کرده و یا یاد داشت برداری کنید و طبق برنامه منظم آنها را مرور کنید.